لاستیک پولی ضد سایش

لاستیک پولی ضد سایش

لاستیک ضد سایش از جمله لاستیک های صنعتی پرکاربرد در صنعت بوده و استفاده بسیاری در صنعت تسمه نقاله دارد . این لاستیک ها از لحاظ ظاهری شبیه به لاستیک های سیلیکون و پلی اورتان بوده و در رنگهای مختلفی تولید می شوند که البته رنگ قرمز و کرم این لاستیک ها رایج تر می باشد.

لاستیک پولی ضد سایش دارای خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی می باشند و حالت ژله‌ای مانند دارند که این امر موجب استفاده های گوناگونی از این لاستیک ها می شود .این لاستیک ها دارای ضخامت های مختلفی می باشند و می توانند به تنهایی و یا به عنوان روکش تسمه های صنعتی استفاده شوند ، به دلیل مقاومت بالای این لاستیک ها در برابر سایش و خراش اجسام نوک تیز همانند قطعات فلزی و یا تیغه های برش در خطوط مونتاژ و بسته بندی می توانند به عنوان روکش تسمه های صنعتی مانع آسیب رساندن به قطعات و مواد استفاده شوند .

لاستیک پولی ضد سایش

  1. طیف ضخامتی لاستیک های ضد سایش بسیار گسترده بوده و از ضخامت 1 میلیمتر تا چند سانتیمتر را در بر می گیرد.
  2. لاستیک ضد سایش (Anti-friction Rubber) از مرغوب ترین لاستیک ها برای عملکرد ضد سایش و ضد خوردگی ساخته می شود
  3. این لاستیک ها با توجه به رنگ و ابعاد می توانند از 30- تا 75+ درجه سانتی گراد دما را تحمل کنند و خاصیت خود را از دست ندهند.
  4. همچنین این ورق دارای مقاومت mm³ 120 در برابر سایش است.
  5. این لاستیک بهترین گزینه برای قسمت هایی از ماشین آلات صنعتی که در معرض سایش زیاد قرار دارد مانند تسمه های کشنده، لیبل زنی، وکیوم و… است.
  6. این نوع ورق برای کاربرد هایی که مقاومت الکتریکی تا حد ۴۷ کیلو ولت را نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
  7. لاستیک پولی بزرگ و کوچک تولید شده با مواد ضد سایش در سایزهای مختلف جهت جلوگیری از خورده شدن پولیهای دستگاه بکار برده میشود.