دستگاه سیم برش الماسه

معرفی دستگاه سیم برش الماسه

دستگاه های سیم برش الماسه همانطور که میدانید برای برش کوپ در معدن سنگ یا کارخانه می‌باشد. دستگاه برش الماسه با دو توان مختلف از جمله، الکترو موتور 50 اسب و الکترو موتور 60 اسب تولید می شود که هر دو نوع آن دارای سیستم راه‌اندازی اینورتری است.

پولی بزرگ بسته به نوع دستگاه و قدرت الکتروموتور از قطر 70 الی 80 سانتیمتر روی دستگاه نصب میشود که در نهایت سرعت حرکت سیم برش را تغییر میدهد.  عملیات برش توسط سیم الماسه معمولا در قطعات 40 متر ، 50 متر ویا 60 متر  انجام می گیرد.

سیم الماسه زمانی که روی پولی بزرگ قرار می گیرد و توسط الکترو موتور به حرکت در می آید همزمان دستگاه سیم برش الماسه روی سه قطعه ریل دومتری که به همدیگر متصل شده مجموعا شش متر ریل شروع به حرکت رو به عقب می کند و عمل برش را انجام می دهد . این دستگاه قابلیت کار در محیط 360 درجه دارد که به راحتی می تواند در زوایای مختلف و همچنین در حالت کف بری (افقی) و بغل بری (عمودی) عمل برش را انجام دهد .

شاسی دستگاه توسط جرثقیل ، تابلو برق دستگاه و ریل ها توسط پرسنل ، قابل جابجایی است و هرجای معدن که نیاز به برش داشته باشد مستقر می شود.

دستگاه سیم برش الماسه

مزایا دستگاه سیم برش الماسه

مزیت هایی که از این دستگاه در مقایسه با معادن انفجاری قدیم می توانیم نام ببریم

  • اول افزایش بهره وری و بالا بردن سنگ بارگیری شده نسبت به سنگ باطله است
  • دوم سلامت سنگ استخراج شده و همچنین سنگ ذخیره معدن ، چون انفجار ترکهای ریز روی سنگ استخراجی و همچنین روی سینه کار معدن ایجاد می کند که از ارزش سنگ کاسته می شود
  • سوم اینکه چون ابعاد سنگ به سایز های دلخواه و همچنین مکعبی شکل در می آید هنگام فرآوری سنگ ضایعات سنگبری تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند
  • چهارم خطرات ناشی از انفجار که منجر به زخمی یا کشته شدن می شود به صفر میرسد.

خرید دستگاه سیم برش الماسه

برای بهره برداری و استخراج سنگ های تزئینی و ساختمانی از روش های زیادی استفاده میشود.

برش با دستگاه جت آب ، استخراج سنگ با استفاده از مواد منفجره ، برش سنگ با لیزر ، استخراج سنگ با استفاده از حرارت ، برش با سیم برش الماسه و استخراج با مواد شیمیایی منبسط شونده ، روش های مختلف برای استخراج سنگ های ساختمانی هستند که در حال حاضر در اکثر معادن سنگ های ساختمانی ، استفاده از سیم برش الماسه و مواد منبسط شونده ، معمول تر است.

با استفاده از وسایل برش الماسه ، برش ، فرم دهی و پرداخت محصولات سنگی ( سنگ مرمریت ، سنگ گرانیت ، سنگ تراورتن ، سنگ چینی و … ) با سرعت بالاتر و کیفیت بهتری نسبت به سایر روش ها انجام میشود.

دستگاه سیم برش الماسه

قیمت دستگاه سیم برش الماسه

جهت اطلاع از قیمت دستگاه سیم برش الماسه با شرکت معدن کاران ارتباط برقرار کنید.

در استخراج سنگ با سیم الماسه ، میزان ضایعات سنگی در مقایسه با دیگر روش ها کمتر است.بعلاوه استخراج سنگ با روش سيم الماسه از لحاظ اقتصادي به صرفه تر خواهد بود.

دستگاه سیم برش الماسه شامل یک سیم الماسه است.سیم الماسه سیمی است فولادی که در آن مهره های الماس دار نصب شده است که بر اثر كشيده شدن مداوم سیم الماسه بر روي سنگ ، شكاف روی سنگ ايجاد میشود.

با استفاده از دستگاه سیم برش الماسه به دلیل وجود دانه های الماس و یکنواختی سرعت دستگاه ، سطوح به صورت کاملا صاف برش داده میشوند.

مزیت های دستگاه سیم برش الماسه معدن کاران

  • مناسب جهت بهره برداري و استخراج سنگ از معادن سنگهاي ساختماني(مرمريت . تراورتن ، چيني و …. )
  • مجهز به سيستم كنترل الكترونيكي نيروي كششي سيم برش
  • قابليت انجام كليه عمليات برشي در زوايا و محل هاي مختلف با توجه به قابليت دوران 360 درجه اي پولي اصلي
  • طول عمر و دوام زياد دانه هاي الماس به دليل يكنواختي سرعت دستگاه
  • امكان انجام برش سطوح به صورت كاملا صاف